همه چیز درباره طرح ساماندهی مشاغل خانگی وزارت کار ۱۳۹۸

  27 مهر 1399       مقالات مشاغل
همه چیز درباره طرح ساماندهی مشاغل خانگی وزارت کار ۱۳۹۸

 

مشاغل خانگی روز به روز در حال گسترش هستند و شمار فعالان این عرصه کارآفرینی، روند صعودی پیدا کرده است. دنیای کارآفرینی دیجیتال، مصداقی از انقلاب مشاغل خانگی در عصر جدید است. ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسئول حمایت از این حوزه کسب‌ و کار است. حمایت‌ها در ۳ فاز انجام می‌ شود و از متقاضیان واجد شرایط که طرح شغل خانگی آن‌ها به تأیید کارشناسان برسد، پشتیبانی مالی و تسهیلاتی می‌ شود. در ادامه درباره طرح ساماندهی مشاغل خانگی وزارت کار ۱۳۹۸ صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

از سال هزار و سیصد و نود تا سال هزار سیصد و نود و هفت، بیش از ۳ میلیون نفر از هموطنان در سامانه مشاغل خانگی ثبت‌ نام کرده‌ اند و ۵۰ درصد از این افراد، مجوز مشاغل خانگی دریافت کرده‌اند. اگر طرح شما، توجیه اقتصادی داشته باشد، وام ۲۰۰ میلیون ریالی با بهره کم به شما پرداخت می‌شود. سایت الگوی توسعه مشاغل خانگی وزارت تعاون نیز اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

این مطلب، راهنمای مصور و جامع درباره ثبت‌ نام در طرح ساماندهی مشاغل خانگی است. اگر شما هم تجربه راه‌اندازی مشاغل خانگی را دارید، تجربه‌هایتان را از طریق بخش کامنت در اختیار کاربران سایت چطور قرار دهید.

 

 

راهنمای ثبت نام در طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی

برای ثبت نام در طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، باید به آدرس mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir بروید.

 

 

در بخش ثبت‌نام، ۳ گزینه با عنوان‌های ثبت‌نام متقاضی مستقل، ثبت‌نام متقاضی تحت پوشش و متقاضی پشتیبان در دسترس است. شما روی متقاضی مستقل کلیک کنید.

 

 

ثبت نام متقاضی مستقل از طریق فرم ثبت‌نام متقاضی مستقل ساماندهی مشاغل خانگی انجام می‌شود که نمونه آن را در تصویر زیر می بینید.

 

 

در این فرم باید اطلاعات زیر را وارد کنید که شامل اطلاعات هویتی، وضعیت ایثارگری و نحوه انجام کار و تحصیلات است که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

همان‌طور که در عکس بالا می‌بینید برای ثبت نام به عنوان متقاضی مستقل، این اطلاعات را در بخش مشخصات فردی وارد کنید:

نام و نام خانوادگی بر اساس شناسنامه

تاریخ تولد

کد ملی ۱۰ رقمی

شماره شناسنامه

نام پدر

آدرس پست الکترونیکی معتبر

وضعیت تأهل

جنسیت

استان محل سکونت

شهرستان

کد پستی ۱۰ رقمی

تلفن منزل و موبایل

وضعیت ایثارگری و نحوه انجام کار هم دارای بخش‌هایی هستند که در عکس زیر می‌بینید.

 

 

اگر ایثارگر و خانواده ایثارگر هستید، باید گزینه مربوط را انتخاب کنید. در مرحله نهایی، به‌منظور راستی‌آزمایی اطلاعات واردشده، باید اسناد مربوطه به اداره کار استان ارسال شود. اگر شغل خانگی موردنظرتان را سرپرست خانوار یا اعضای خانواده انجام می‌دهند، باید گزینه مربوط را انتخاب کنید.

بخشی که با مستطیل قرمز نشان داده‌ایم، اهمیت زیادی دارد. شما باید مشخص کنید که کار شما، تولید یا فروش محصولات خانگی است یا صرفا فروش محصولات خانگی در فضای مجازی.

درصورت انتخاب گزینه اول، دستگاه‌ های ذیربط طرح شما را بررسی و درصورت تأیید، مجوز مشاغل خانگی صادر خواهد شد. درصورت انتخاب گزینه دوم، برای عرضه محصول خود در فضای مجازی داشتن نماد اعتماد الکترونیکی و پروانه کسب‌ و کارهای مجازی ضروری است.